OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
Rady a tipy

 Chovateľské pomôcky:

Erdel je, ako každé hrubosrsté plemeno, náročnejší na údržbu srsti, nie je to však nič náročné, denne stačí srsti venovať niekoľko minút (pokiaľ sa nechystáte na výstavu) alebo stačí 2-3 týždenne podľa počasia a aktivít psa. Nevyhnutnými pomôckami sú kefy (hrebene), trimovací nôž a trimovacie hrable (viď obrázok).  

 

Trimovanie - vytrhávanie starej odumretej srsti je veľmi dôležité, odumretá srsť vypadáva 2 x ročne len vo veľmi malom množstve, väčšina tejto srsti zostáva na svojom mieste. Ak chceme, aby sa uvoľnil priestor pre rast novej srsti, zároveň aby pes dobre vyzeral a srsť plnila svoju funkciu, musíme odumretej  srsti manuálne pomôcť von. Pre psa je to nebolestivý proces, pomocou trimovacích hrabličiek dokážeme odstrániť viac ako 80 % tejto srsti, na manuálne trimovanie nám tak zostava len malá časť. Ja Berry "češem" trimovacím hrablami 2-3 x týždenne, takže sa vlastne nikdy nedostáva do štádia erdela-medveďa. Trimovacie hrable nezachytávajú dobre jemnejšiu srsť na hlave, ušiach, hrudi, chvoste a zadku, tu je potrebné ručne dotrimovať trimovacím nožom. Vždy po trimovaní dobre srsť vyčešem hustou kefou, srsť sa tak spojí, jemne zvlní a leskne sa.

Dobrou pomôckou je trimovací stolík, na gumenou vrúbkovanom povrchu sa psovi nekĺže, pomocou "šibenice" možno psa fixovať (na nevyhnutný čas).  Trimovací stôl v kombinácii s kolieskami často vídať na výstavách (stáva sa vozíkom na prepravu psa v prepravnom boxe).

 

Pripravujeme:

- niektoré zdravotné problémy erdelov

- úprava srsti, kúpanie, čistenie

Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok